Як підготувати дитину до школи

Кожне нове починання, нова гра або навчання в житті дитини вимагають певної підготовки.

Підготовка до школи вимагає особливої ​​уваги, адже 1 клас – це лише початок тривалого навчального процесу.

Крім того, підготовка дошкільника підготовка дошкільника завжди є важливим процесом і для батьків – адже тепер ви допомагаєте йому освоювати і закріплювати отримані базові знання та навички:

1. Для початку зазначимо, що дитина буде навчатися разом із іншими дітьми, отже їй необхідні навички роботи і навчання в колективі. Справді? Саме так формуються основи взаємодопомоги та роботи в команді.

2. При цьому, індивідуальний підхід, який використовується професійним педагогом під час дошкільної підготовки, буде сприяти розкриттю нахилів і талантів маленького учня.

3. Робота викладача під час дошкільної підготовки значною мірою не лише допоможе вам у вихованні дитини, але і направить в потрібне русло ваші зусилля в її навчанні – адже і вдома вам потрібно буде приділяти час для її підготовки до навчального процесу, робити уроки, читати книги…

І все ж не все так просто. Давайте перевіримо себе.

1. УВАГА. Однією з найважливіших складових готовності дитини до процесу навчання, є вміння зосередитися, посидючість і увага. Дитина повинна вміти протягом 15 хвилин знаходити 5-6 відмінностей між предметами або схожими зображеннями, правильно і швидко виконувати завдання за наданим вчителем зразком, точно копіювати рух або візерунок, утримувати до 10 предметів у полі зору. І все це – не відволікаючись.

2. ПАМ’ЯТЬ. Вкрай складно посперечатися з тим, що пам’ять – найважливіша складова процесу навчання. Перед вступом до школи дитина повинна напам’ять розповідати вірші або переказувати сюжет літературних творів, точно повторювати текст з трьох-чотирьох речень, запам’ятовувати до 10 картинок.

3. МИСЛЕННЯ. Визначення послідовності подій, уміння знаходити і пояснювати відмінності між предметами і явищами, знаходити зайвий предмет серед запропонованих і пояснити свій вибір, складати пазл з дев’яти-десяти частин, орієнтуватися на аркуші паперу – також є показником готовності дитини до навчання в школі.

4. ЛИСТ. Дитина повинна вміти не тільки правильно тримати олівець і ручку, а й писати друковані літери, знати весь алфавіт.

5. МАТЕМАТИКА. Найважливіші базові знання перед школою включають в себе вміння називати числа як в прямому, так і в зворотньому порядку, розв’язувати прості задачі на додавання і віднімання в межах від 1 до 10, користуватися арифметичними знаками дій. Крім того, важливим вважається вміння дитини вимірювати довжину предмета за допомогою умовної міри.

6. МОВА. Важливо, щоб дитина вміла правильно вимовляти всі звуки, позначати місце звуку в слові, складати речення до 7-8 слів і під час розмов використовувати складні речення різних типів. Нехай ваш дошкільник буде готовий розповісти про подію з власного досвіду, скласти розповідь на підставі побаченого з 6-7 речень. Також він повинен вміти ділити речення на слова, а слова на склади.

7. МОТОРИКА. Ваша дитина повинна також вільно володіти олівцем і пензликом, малювати різними способами. Також необхідним є вміння зображати на малюнку одразу кілька предметів, об’єднаних загальним змістом, розфарбовувати і заштриховувати малюнки, не виходячи за контури. Дитина повинна передавати в малюнку точну форму предмета і його пропорції а також розміщення його частин. Для маленького учня також необхідно вміти орієнтуватися в зошитах в клітинку і в лінійку.

8. НАВКОЛИШНІЙ СВІТ. Знайомство з навколишнім світом – найпростіше, але, ймовірно, найважливіше вміння для маленької людини. Ваша дитина повинна знати своє ім’я, прізвище та по батькові, назву рідного міста чи села, назву столиці і Батьківщини.

Необхідно також чітко орієнтуватися в порах року і їх послідовності, називати місяці зими, весни, літа і осені, дні тижня і частини доби, відрізняти хижих тварин від травоїдних, свійських від диких, перелітних птахів від зимуючих, садові квіти від польових, дерева від кущів, називати і описувати явища природи, знати назву нашої планети і визначати час за годинником.

Сучасні авторські методики інноваційного навчання дошкільнят, досвід і знання педагогів дошкільного навчання, правильно підібрана індивідуальна і групова підготовка нададуть неоціненну допомогу і батькам, і вчителям у вихованні всебічно розвиненої особистості, самостійної і добре орієнтованої в сучасному світі людини.

Лариса Кисельова

педагог підліткового клубу «Орбіта»,

Керівник Гуртка з підготовки до школи «Дошколярик»

Add your thoughts

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *